Tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców dla Mazika

W ubiegłym tygodniu w Radomiu odbywały się Mistrzostwa Polski Młodzieży (do 23 lat) w boksie. Kwalifikacje wywalczyło dwóch zawodników RMKS-u Rybnik: Kamil Pierchała i Mateusz Mazik. Jak się spisali? Czytaj relację przygotowaną w ich klubie.

Kamil Pierchała w walce o medal uległ na punkty wicemistrzowi Europy juniorów z przed roku -Sylwestrowi Kozłowskiemu z Warszawy i musiał zadowolić się 7-8 miejscem w Polsce. W tej samej wadze- do 56 kg.- Mateusz Mazik wygrał wszystkie swoje walki i zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców (w walce o półfinał pokonał zawodnika z Lublina, w półfinale pokonał właśnie Kozłowskiego) a w finale na punkty wygrał z Michałem Smerdlem z Łęcznej.

W marcu Mazik wywalczył też Mistrza Polski seniorów w barwach Rybnika. Młodsi koledzy w/w brali udział w Międzynarodowym Turnieju w Porubie pod Ostrawą. W sobotę (6.10)  dla Rybnika punktowali: w wadze do 46kg.- Krzysztof Kowalak, w wadze do 54 kg.- Fabian Szmid i 60kg.- Karol Kostka.

A już w niedzielę (7.10) w Zabrzu bronili I miejsca w Śląskiej Lidze Juniorów- kadetów i znowu punktowali: Krzysztof Kowalak, Fabian Szmid, Sebastian Konsek, Karol Kostka i Julia Reichelt.

W najbliższą sobotę (13.10) i niedzielę dwaj zawodnicy Rybnika (juniorzy) będą bronić barw Polski na M.T.B. w Krnovie (Czechy).

Natomiast w ostatni weekend października (27- 28.10) w hali w Boguszowicach odbędzie się Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Rybnika im. J. Cyrana- udział potwierdziła kadra Polski juniorów z trenerem Zbyszkiem Raubo (rybniczanin), przedstawiciele Kosowa, Niemcy, Słowacy i Czesi, prowadzone są rozmowy z Irlandią.