Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Tytuł „Modernizacja Roku” dla żorskiego dworca kolejowego

Facebook Twitter

Żorski dworzec kolejowy najlepszą inwestycja budowlaną. Na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono zwycięzców konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”.

Żorska inwestycja została nominowana do nagrody w kategorii „opieka społeczna” i w której zdobyła główną nagrodę. Pochodzący z lat 80. XIX wieku budynek dworca kolejowego zmienił się dzięki realizacji projektu pn. „Kolej przedsiębiorczości – rewitalizacja obiektów i przestrzeni dworca PKP i dawnego Młyna Elektrycznego w Żorach”. Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych. Budynek przy ul. Dworcowej został przystosowany do pełnienia nowych funkcji. Znalazło tu swoją siedzib Centrum Integracji Społecznej oraz Centrum Aktywności Lokalnej i harcówka. Są także biura i wielofunkcyjne sale. Zaplanowano też miejsce na punkt gastronomiczny. Budynek dworca stał się więc miejscem spotkań dla mieszkańców dzielnicy i całego miasta. Nie zapomniano przy tym oczywiście także o podstawowych funkcjach dworca kolejowego.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło trzech podmiotów. Jest to jeden z elementów, który wyróżnia ten konkurs na tle innych tego rodzaju wydarzeń, które zwykle są adresowane tylko do jednej z grup, np. do inwestorów lub projektantów. Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi. W 26. edycji Konkursu udział wzięło ponad 500 inwestycji z całej Polski, a do finału zakwalifikowało się 75. Wśród nich znalazł się dworzec kolejowy w Żorach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj