Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

TZR: Odwołana retransmisja z Metropolitan Opera

Facebook Twitter

Zmiany w repertuarze w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Kto dziś (21.07.) wybierał się na transmisję z Metropolitan Opera, musi zmienić plany. Pozostałe seanse kinowe w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbywają się bez zmian.

Z przyczyn technicznych, retransmisja dwóch oper: „Rycerskość wieśniacza” i „Pajace” przewidziana na godzinę 17.30, zostaje odwołana. Nie ma informacji o nowym terminie, bilety można zwrócić.

Przypomnijmy: retransmisje spektakli operowych i widowisk baletowych odbywają się w ramach letnich powtórek operowych: Met Summer Encores 2020.

Najbliższe plany?

28.07.2020 o godz.17.30 powtórki baletowe Bolshoi Ballet Summer Encores 2020: „Korsarz”.

„Le Corsaire” czyli „Korsarz” to jeden z najpiękniejszych baletów klasycznych opowiadający o miłości między piękną niewolnicą Medorą a piratem o imieniu Konrad. W spektaklu mamy do czynienia z najbardziej charakterystycznymi i znanymi na całym świecie chorografiami (m. in. „Ożywiony Ogród” oraz słynne „Pas de Deux” Konrada i Medory w Akcie II – tańczonymi często jako divertissment). Balet zatańczony jest w sposób zrozumiały dla dzieci i początkujących widzów, obok tańca klasycznego zawiera wiele scen aktorskich przepełnionych humorem, elementy tańców charakterystycznych oraz ludowych. Całość zdobią zjawiskowe kostiumy oraz scenografia. W rolach głównych: Jekaterina Krysanowa jako Medora, Igor Cwirko jako Konrad,Denis Sawin jako Birbanto, Nelli Kopachidze jako Zulmea, Daria Chochłowa jako Gulnara, Aleksiej Łoparawicz jako pasza Seid, Ana Turazaszwili, Elwina Ibraimowa, Ksenia Żiganszina jako Niewolnice. Czas trwania: 180 minut. Retransmisja spektaklu z Teatru Bolshoi z dnia 22.10.2017. Muzyka: Adolphe Adam, choreografia: Aleksiej Ratmański i Jurij Burłaka na podstawie choreografii Mariusa Petipy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj