Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uciekając kradzionym samochodem, doprowadził do kolizji [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

Kolizją zakończyła się ucieczka kradzionym samochodem młodego Estończyka przed policją. Sceny jak z filmu akcji rozegrały się na gliwickim odcinku autostrady A1.

Fot. slaska.policja.gov.pl

Policjanci grupy Speed z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach zauważyli kierującego osobowym audi na estońskich numerach rejestracyjnych, który przekroczył dozwoloną prędkość. Gdy w czasie kontroli okazało się, że pojazd może pochodzić z kradzieży, kierujący zaczął uciekać. Pościg zakończył się w Orzeszu, gdzie doszło do kolizji z porsche. 25-letni kierujący i jego 19-letni pasażer – obywatele Estonii – zostali zatrzymani.

Fot. slaska.policja.gov.pl

Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach wchodzący w skład grupy Speed wczoraj rano kontrolowali przestrzeganie przepisów przez kierowców między innymi na śląskim odcinku autostrady A1. Wtedy też zauważyli osobowe audi na estońskich numerach rejestracyjnych, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość.

Fot. slaska.policja.gov.pl

Po zatrzymaniu pojazdu policjanci rozpoczęli kontrolę drogową. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że auto zostało zarejestrowane jako skradzione na terenie Estonii. W celu zweryfikowania tych informacji, policjanci postanowili sprawdzić numer VIN pojazdu. Wtedy kierujący podjął ucieczkę. Mundurowi ruszyli za nim w pościg, używając sygnałów uprzywilejowania. Kierujący nie reagował jednak na sygnały nakazujące mu zatrzymanie się. W pościg włączyli się mundurowi z rybnickiej drogówki. Ucieczka audi zakończyła się w centrum Orzesza, gdzie pojazd spowodował kolizję z porsche.

Policjanci zatrzymali kierującego audi 25-letniego mężczyznę oraz jego 19-letniego pasażera – obywateli Estonii.

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

Zobacz wideo:

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024