Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uciekał przed policją, bo nie miał prawa jazdy, a co gorsze był pod wpływem alkoholu

Facebook Twitter

Policjanci cieszyńskiej prewencji, w trakcie akcji „Trzeźwy powiat”, postanowili zatrzymać sprawcę wykroczenia, który nie zastosował się do znaku poziomego, jakim jest linia podwójna ciągła.

fot. cieszyn.policja.gov.pl

Kierujący oplem mężczyzna nie tylko nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie, ale też gwałtownie przyspieszył. Wówczas rozpoczął się kilkuminutowy pościg. Kierowca, uciekając ulicą Liburnia, skręcił w ulicę Sarkandra, Stawową i ponownie wjechał na ulicę Liburnia. 32-latek w trakcie ucieczki popełniał liczne wykroczenia, nie stosując się do znaków i sygnałów drogowych. Nie zważając na to, jakie zagrożenie stwarza dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, uciekał przed policjantami, mijając wiele przejść dla pieszych. Ostatecznie został zatrzymany na skrzyżowaniu ulicy Frysztackiej z Langera, kiedy to stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na rondo, uszkadzając znak. Policjanci szybko obezwładnili kierowcę oraz pasażerów pojazdu.

fot. cieszyn.policja.gov.pl

Podczas kontroli na jaw wyszedł powód ucieczki. 32-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i w dodatku był pijany- badanie alkomatem wykazało, że miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie bez winy był również 27-letni pasażer pojazdu, który był poszukiwany przez cieszyńską prokuraturę. Policjanci, oczywiście na koszt właściciela, usunęli pojazd z drogi i zatrzymali dowód rejestracyjny. Właściciel auta nie posiadał też ważnej polisy OC, za co może czekać go kara nawet do 6020 złotych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności, od 5 000 złotych do 60 000 tysięcy grzywny i do 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów. Poza tym zatrzymany w pościgu mężczyzna odpowie także liczne wykroczenia, które popełnił w trakcie ucieczki. W tym wypadku musi liczyć się z grzywną nawet do 30 000 złotych. Do tego opłata za holowanie, parking, uszkodzony znak…

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023