Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uczmy się języków obcych! Jak? Najlepiej przez zabawę

Facebook Twitter

W I LO w Wodzisławiu Śląskim podsumowano drugą edycję międzynarodowego konkursu LinquaART.eu „Kadrem malowane. W lustrze wyobraźni - jeden dzień z życia szkoły”. Uczniowie z kilku europejskich krajów mieli za zadanie nakręcenie 3-minutowego filmu o wymarzonej szkole w wybranej przez siebie wersji językowej: po angielsku, niemiecku lub rosyjsku.

Dominował oczywiście angielski. Z Bogumiłą Różańską Świerkot, koordynatorką konkursu, rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Rzeczywiście były bardzo różne spojrzenia i to jest cenne, ta różnorodność jest bardzo cenna. Czy dzisiaj młodzież chce się uczyć języków? Chyba jest to konieczność, mamy globalizację ogólną, ludzie podróżują, ludzie kształcą się w różnych krajach świata, więc wydaje mi się, że uczenie się języków obcych jest po prostu koniecznością, wymogiem współczesnych czasów. Angielski bezwzględnie. Ale cieszy nas to, że są też pozostałe języki obce nauczane w różnych krajach, może być rzeczywiście w mniejszym stopniu, ale w naszym konkursie jest to duża grupa reprezentatywna. 

Takie konkursy pomagają w nauce języków obcych – przyznaje Katarzyna Holona, nauczycielka języka angielskiego:

Sama jestem mamą chłopca nastoletniego i mój syn też uwielbia nakręcać filmy, wydaje mi się, że to jest świetny ukłon w stronę młodych ludzi, którzy tak uwielbiają się uczyć. To jest trochę inne pokolenie, oni inne rzeczy lubią może, niż my lubiliśmy 20, 30 lat temu. Ten telefon, smartfon, który jest dla nas, dla rodziców, nauczycieli często przekleństwem, przeszkodą, należy przekuć w atut. Dokładnie tak. Jest sposób na naukę języka obcego za pomocą aplikacji, na kontaktowanie się z przyjaciółmi również w języku obcym no i na to, żeby na przykład wygrać konkurs.

Uczestników konkursu pytaliśmy, czy w szkole można nauczyć się języka obcego?:

Organizatorami konkursu był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich w Rydułtowach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021