StartW Radiu 90 Wiadomości Wiadomości dnia

Uczniowie o późnych lekcjach: Po 16.00 chce już się spać!

Jak sobie radzą? Sprawdzał to Arkadiusz Żabka, który rozmawiał z uczniami klasy III TO Sebastianem Góralem, Szymonem Zarynkiewiczem i Arkadiuszem Przybyłą:

Piotr Tokarz, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku przyznaje, że nie można było inaczej ułożyć planu i lekcje muszą trwać aż do tak późnej godziny. Podkreśla jednak, że tak jest już w ZST od kilku lat:

Rzeczywiście późno natomiast to jest rozwiązanie, które dyktują nam warunki. Mamy specjalistów, mamy klasy, mamy laboratoria, które po prostu są w taki sposób obłożone, jest to rozwiązanie, które jest rozwiązaniem czasowym. Ten plan przez cały rok tak nie istnieje, ponieważ na półrocze klasy czwarte kończą zajęcia w pracowniach, zajęcia zawodowe i wtedy te godziny się zdecydowanie skracają.

Radio 90: Kiedy się uczyć? Kiedy odpoczywać?

Rozwiązanie jest takie, że trzeba wypracować system, że lekcje do 20:20 to długo, ale to rozwiązanie funkcjonuje w szkole od 3 lat i nie mieliśmy żadnych problemów, zgłoszeń, żeby uczniowie nie byli przygotowani na lekcje (…). 

ZST w Rybniku to największa szkoła na Śląsku, uczęszcza do niej 1350 uczniów, których uczy 153 nauczycieli. Szkoła ma aż 50 oddziałów.

Czytaj także:

Świerkosz w Radiu 90: To co dzieje się to raczej deforma niż reforma edukacji [WIDEO]

Zostaw komentarz