Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uczniowie rybnickiego mechanika wyremontowali część budynku stowarzyszenia Oligos

Facebook Twitter

Przerwa wytchnieniowa - choć nazwa tajemnicza, to idea jak najbardziej godna propagowania. W Radiu 90 o ciekawej inicjatywie rybnickich uczniów, którzy postanowili pomóc niepełnosprawnym.

fot.L.Tyl/ rybnik.eu

Uczniowie rybnickiego mechanika wyremontowali część budynku stowarzyszenia Oligos przy ulicy Karłowicza. Co ważne prace prowadzone były po lekcjach. Teraz powstanie tam miejsce gdzie opiekunowie osób niepełnosprawnych będą mogli zostawić swojego podopiecznego i zwyczajnie odpocząć. To rozwiązanie popularne w krajach Europy Zachodniej, w Polsce dopiero raczkuje. Ale jak mówią fachowcy jest bardzo potrzebne, bo rodzice czy prawni opiekunowie zwykle nie odstępują swoich podopiecznych ani na krok, przez to nie mają czasu na odpoczynek.

Rybnickie Stowarzyszenie OLIGOS we współpracy z Fundacją IMAGO z Wrocławia zakwalifikowało się do testowania usług przerwy wytchnieniowej. Program będzie testowany w 9 organizacjach z terenu 4 województw: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie i mazowieckie. Rybnicki OLIGOS ma szansę być drugim w kraju, gdzie w formie placówki całodobowej będzie realizowana przerwa wytchnieniowa. Projekt polega na testowaniu usług przerwy wytchnieniowej skierowanej do 15 rodzin z osobami z niepełnosprawnością w okresie 12 miesięcy – w okresie od stycznia do grudnia 2018 r.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022