Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uczniowie w czasie ferii pójdą na egzamin?

Facebook Twitter

Na 11 stycznia zaplanowane są egzaminy zawodowe dla szkół technicznych, tymczasem jak wiadomo od 4 do 17 stycznia mają trwać ferie. Rząd nie wziął pod uwagę zbieżności terminów lub uznał, że walka z pandemią jest ważniejsza. Co dalej?

O to Andrzeja Pasiuta kierownika wydziału egzaminów zawodowych z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie pytał Arkadiusz Żabka:

Radio 90: Czy państwo planują zmianę tego terminu?

Wszystkie takie decyzje, jeżeli chodzi o zmianę podejmuje Centralna Komisja Egzaminacyjna, natomiast nic mi nie wiadomo o tym, żeby jakieś takie plany były. Próba zmian takiego terminu powoduje wiele problemów dla dyrektorów szkół. Wszystko jest zaplanowane, dyrektor szkoły często przez 2 tygodnie lub dłużej planuje te egzaminy, kompletuje zespoły nadzorujące, dogrywa miejsca egzaminowania. (…)

Radio 90: To oznacza, że uczniowie będą musieli w czasie ferii iść do szkoły?

Tak, na egzamin. To nie jest moja decyzja. Decyzję podejmuje premier razem z ministerstwem.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna może pomóc dyrektorom tylko w organizacji egzaminów

– podkreśla Andrzej Pasiut z OKE w Jaworznie:

Ja deklaruję ze swojej strony, że gdyby tylko była jakaś potrzeba ze strony szkół, to ja zawsze jestem w stanie pomóc, coś zmienić, przerobić. Ja tyle mogę zadeklarować.

Egzaminy w czasie ferii oznaczają również, że także prócz uczniów również nauczyciele i inni egzaminatorzy będą musieli uczestniczyć w egzaminie zawodowym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj