Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uczniowie wracają do szkół. Jak będą wyglądały plany lekcji dla starszych klas w Wodzisławiu?

Facebook Twitter

Na razie będzie to nauczanie w trybie hybrydowym, pod koniec miesiąca wszyscy będą już uczyli się stacjonarnie w klasach. Jak przygotowują się do ponownego otwarcia placówki w Wodzisławiu? Tydzień nauki w szkole, a tydzień w domu? A może zmiana dzień w dzień?

O tym, w jakim systemie będzie odbywała się nauka, indywidualnie decydowali dyrektorzy poszczególnych szkół. Jest jednak wspólna decyzja dotycząca uczniów klas ósmych. Mówi Klaudia Bartkowiak z wodzisławskiego magistratu:

Klaudia Bartkowiak: Nasi dyrektorzy zdecydowali, że 8-klasiści wrócą do szkół podstawowych dopiero na egzamin. Chodzi o to, by nie ryzykować zakażenia koronawirusem, by bezpiecznie przystąpić do egzaminu, by egzamin się odbył. 8-klasiści wracają dopiero 25 maja.

Magistrat chce, by powrót uczniów do szkół podstawowych przebiegał łagodnie, dlatego podjęto jeszcze jedna decyzję:

Klaudia Bartkowiak: Wydział edukacji Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego wydał zalecenie, po konsultacji z Radą Dyrektorów, o tym, żeby maj był w naszych wodzisławskich szkołach podstawowych miesiącem bez klasówek, miesiącem bez sprawdzianów, miesiącem bez jedynek. Chcemy zadbać o to, żeby powrót uczniów był jak najbardziej spokojny, łagodny (…).

 

Dodajmy, że pomysł godny uwagi, ale jak obliczyła jedna z naszych słuchaczek, mama czwartoklasisty, takie dni w przypadku jej syna będą w maju zaledwie 4.

W Radiu 90 sprawdzamy jak w regionie idą przygotowania do powrotu uczniów do szkół.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj