Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Udała się pogoda na majówkę. Jakie prognozy na dalsze dni maja?

Facebook Twitter

Na pogodę w czasie majówki 2022 nie możemy narzekać, choć synoptycy straszyli nas zimnem i deszczem, mamy w cały regionie dużo pogodnego nieba. Idealna pogoda na grilla, wycieczkę rowerową czy wyprawę w góry. Co dalej w prognozach?

pył znad sahary

W nadchodzącym tygodniu zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże, wystąpią przelotne opady deszczu, w pierwszej połowie tygodnia, głównie na południu kraju, również burze. W dzień temperatura powietrza wyniesie od 9°C do 20°C, a nocą od 0°C do 10°C, tylko w nocy z wtorku na środę i z środy na czwartek, na północnym wschodzie, temperatura może obniżyć się do -2°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, ze zmiennych kierunków.

W poniedziałek wystąpią miejscami przelotne opady deszczu, na południu kraju pojawią się burze, którym lokalnie mogą towarzyszyć opady deszczu do 15 mm oraz grad. Temperatura od 14°C do 20°C, chłodniej jedynie na wybrzeżu od 9°C do 11°C. W czasie burz możliwe porywy wiatru do około 60 km/h.

– podają synoptycy z IMGiW. We wtorek nadal miejscami występować będą przelotne opady deszczu, a na południu kraju burze. Na północy Polski będzie chłodniej od 10°C do 13°C, cieplej na południu do 19°C. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z wtorku na środę i z środy na czwartek napływ chłodnego powietrza pochodzenia arktycznego przyniesie na północy i północnym wschodzie przymrozki. Temperatura spadnie tam lokalnie do -2°C, a przy gruncie do -4°C.

W środę przelotne opady deszczu tylko na południu i zachodzie, na południu kraju również burze. Temperatura w dzień od 10°C; 12°C na północnym wschodzie do 19°C na południu kraju. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

We czwartek na znacznym obszarze wystąpią przelotne opady deszczu, na południu kraju ponownie pojawią się burze. Temperatura w ciągu dnia od 15°C do 20°C, chłodniej tylko na wybrzeżu 10°C, 11°C. Burzom ponownie mogą towarzyszyć porywy wiatru do 60 km/h.

W piątek więcej chmur na południu Polski. Tam oraz lokalnie na północy wystąpią opady deszczu. W Małopolsce i na Podkarpaciu opady przejściowo mogą być silniejsze. Temperatura w dzień od 15°C do 17°C, chłodniej na wybrzeżu i południowym wschodzie od 10°C do 13°C. W nocy temperatura od 5°C do 10°C.

W sobotę sporo chmur i w wielu miejscach wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura w dzień od 16°C do 19°C, chłodniej ponownie miejscami na wybrzeżu od 12°C do 14°C, a w nocy od 5°C do 10°C. Wiatr na północy przejściowo porywisty.

Niedziela w północno zachodniej połowie kraju pogodna i sucha, w południowo wschodniej połowie więcej chmur i miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura w dzień od 12°C do 17°C, w nocy od 4°C do 9°C.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj