Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Udało się zebrać stare zdjęcia Radlińskiego Studia Teatralnego [FOTO]

Facebook Twitter

Udało się zebrać zdjęcia i przygotować wystawę. Przy okazji premiery Studia Teatralnego działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie wystawiono stare fotografie, które przypominają działalność Zespołu Artystycznego Domu Kultury Kopalni „Marcel”, który istniał w latach 60. i 70. XX wieku.

fot. Marieta Kuczera-Rok, MOK Radlin

Apel o przejrzenie domowych archiwów i podzielenie się zdjęciami pojawił się także na naszej antenie. Na pomysł zebrania archiwalnych fotografii na jednej wystawie wpadła Monika Opałko-Kubat, której babcia i jej bracia występowali w tamtych czasach na radlińskiej scenie.

Grupa grała na scenie z orkiestrą rozrywkową Domu Kultury Kopalni „Marcel”. Spektakle wystawiane były w zakładowym Domu Kultury: do 1964 roku w tzw. „Grodoniowcu”, a później przy ul. Mariackiej. Prowadzącym i jednocześnie reżyserem był Ernest Stuck. Grupa miała w swoim dorobku kilkanaście spektakli m.in. :„Radcy Pana Radcy”, „Żona z przypadku, czyli stryjaszek Fonsio”, „Francek Krupa jezdem” i „Chory z urojenia”, którego premiera ostatecznie się nie odbyła.

Osoby, które w różnych latach tworzyły grupę teatralną:

Ernest Stuck, Maria Opałko (Salamon), Kazimierz Wojak, Notburga Konieczny (Czech), Engelbert Konieczny, Jadwiga Barteczko (Holzenbach), Antoni Francus, Józef Domarecki, Helena Guz, Witold Guz, Monika Plucińska, T. Kasperek, St. Radler, E. Trzebuchow.

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023