Udany powrót siatkarzy Jastrzębskiego Węgla po kwarantannie. JW – Trefl Gdańsk 3:0 [FOTO]

W minioną sobotę (24.10.) jastrzębianie rozegrali we własnej hali zaległy mecz 8 kolejki spotkań PlusLigi przeciwko Treflowi Gdańsk. Przy pustych trybunach pokonali rywali 3:0, dwa pierwsze sety wygrywając do 19, a trzeci po zaciętej walce na przewagi 33:31.

Ta dramaturgia i emocje w ostatniej partii meczu były niepotrzebne

– mówił po spotkaniu libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak:

Było cały czas dwoma, trzema punktami dla nas, a w końcu to Trefl miał dwie, albo trzy piłki setowe. Bardzo fajnie, że Michał Szalacha w pewnym momencie wszedł i swoją nieprzewidywalną zagrywką zagrał asa i uspokoił chłopaków, z drugiej strony myślę, że niepotrzebnie wdaliśmy się w taką wymianę, ale bardzo fajnie, że to potrafiliśmy wytrzymać, że rozstrzygnęliśmy mimo małych problemów ten mecz na swoją korzyść w trzech setach. Bardzo się cieszymy, że po tej kwarantannie wracamy i od razu wygrywamy za trzy punkty, bo widzieliśmy, że inne zespoły miały z tym problemy, także to jest bardzo cenne zwycięstwo.

Jakub Popiwczak

Zwycięstwo odniesione po dłuższej przerwie spowodowanej kwarantanną drużyny cieszy podwójnie

– dodaje przyjmujący Jastrzębskiego Węgla, Rafał Szymura:

Cieszymy się, że po trzech tygodniach bez grania ta nasza gra wyglądała bardzo fajnie. Ta końcówka wpłynęła na naszą stronę i udało się ją wyciągnąć, bo chyba do 33 graliśmy, także ciężkie spotkanie. Myślę, że trochę osłabliśmy, wiadomo, po trzech tygodniach nie grania jest troszkę inaczej. To nie jest taki trening, to jest normalny mecz i myślę, że jest inna motywacja, także cieszy to, że trzy punkty do tabeli.

Rafał Szymura

Jak siatkarze Jastrzębskiego Węgla radzili sobie na kwarantannie?

Było ciężko w domu wysiedzieć ten tydzień, ale akurat wyszła nowa FIFA, to wszyscy chłopacy sobie pograli, ten czas zabili. Były również treningi online z trenerem, wysyłał nam filmiki co mamy robić, myślę, że każdy podleczył też drobne kontuzje i urazy, co było widać dzisiaj, wszyscy są głodni gry, świeżutcy i chętni do walki.

Było trochę siedzenia w domu, było trochę treningu, ale wiadomo, że po to się tu spotykamy, żeby grać dla klubu, dla kibiców, których dzisiaj brakowało, ale myślę, że przed telewizorami siedzieli i ściskali kciuki. Trzeba się cieszyć tymi chwilami, które możemy spędzić na boisku, trzeba dać z siebie max, bo tak naprawdę nie wiadomo co będzie jutro i to jest trochę smutne.

– dodają Rafał Szymura i Jakub Popiwczak.

Z tego, że zespół wreszcie gra i wygrywa cieszył się także drugi trener Jastrzębskiego Węgla, Leszek Dejewski:

10 dni w izolacji w domu, to jest naprawdę coś, co nieczęsto się zdarza. Dla nas nie był to dobry czas, szczególnie powrót po tej przerwie był bardzo ciężki, pierwsze treningi były takie jakbyśmy pierwszy raz przyszli na halę, nie chcielibyśmy żeby to się powtórzyło. Cieszymy się, że wygraliśmy 3:0, bo baliśmy się trochę o fizykę naszych zawodników, nie wiedzieliśmy jak będą się zachowywać w 4,5 secie, jak ten mecz się zbytnio przeciągnie. Szczerze mówiąc, po tym tygodniu pracy nie jesteśmy w jakieś super formie, ale pokazał ten mecz, że nie zapomnieliśmy jak się gra w siatkówkę i to się chwali.

Leszek Dejewski

Jastrzębski Węgiel szykował się w tym tygodniu (27-29.10.) do wyjazdu do rumuńskiego Gałacza gdzie miał rozegrać turniej kwalifikacyjny do Ligi Mistrzów. Z powodu koronawirusa został on jednak odwołany. A w najbliższych dniach jastrzębian czeka walka o ligowe punkty. Na 1 listopada mają zaplanowany mecz przeciwko GKS-owi Katowice.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:19, 25:19, 33:31)

Jastrzębski Węgiel: Louati, Wiśniewski, Al Hachdadi, Tervaportti, Szalacha, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Kampa, Gierżot

Trefl Gdańsk: Kozub, Sasak, Janikowski, Mika, Mordyl, Crer, Olenderek (libero) oraz Wlazły, Janusz, Lipiński, Reichert

MVP meczu: Mohamed Al Hachdadi