Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Udany rewanż Jastrzębskiego Węgla w meczu ze Stalą Nysa

Facebook Twitter

Zaległości odrobione. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrali ostatni zaległy ligowy mecz. Było to spotkanie 7. kolejki PlusLigi przeciwko Stali Nysa, które nie doszło wcześniej do skutku z powodu koronawirusa.

fot. FB/Jastrzębski Węgiel

Był to także rewanż – podkreślmy udany – za przegraną w Nysie. Jastrzębianie pokonali wczoraj (02.02) rywala we własnej hali 3:0. Pierwsza partia meczu była zacięta, gospodarze wygrali ją dopiero na przewagi 27:25. W kolejnych zwyciężyli do 19. i 20.. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany marokański atakujący zespołu z Jastrzębia, świętujący tego dnia 30. urodziny, Mohamed Al Hachdadi.

Wygraliśmy za 3 punkty i udał nam się rewanż

– cieszył się po meczu libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak

Bardzo cieszy to, że po tym ciężkim meczu w Nysie, słabym meczu, dzisiaj wyszliśmy, dzisiaj pokazaliśmy, kto jest tak naprawdę zespołem lepszym. Udowodniliśmy sobie, swoim kibicom i kibicom z Nysy, bo tam się po tym spotkaniu pojawiały się nieprzyjemne głosy. Dzisiaj chcieliśmy wyjść i wszystkim pokazać, że to Jastrzębie będzie górą. Często tak jest, że teoretycznie słabsze, niżej notowane zespoły przyjeżdżają, w pierwszym secie wypruwają się ile mają, jeżeli wygrają seta to dalej to idzie. Jeżeli przegrają, to nie mają czym kąsać. Cieszy to, że wytrzymaliśmy końcówkę i wygrywamy 3:0.

Ważne dla losów meczu było, że wytrzymaliśmy napór gości w pierwszym secie – potwierdza środkowy Jastrzębskiego Węgla, Łukasz Wiśniewski

Nastawialiśmy się na ciężką przeprawę w pierwszym secie i taka też była.  Natomiast musieliśmy włączyć drugi bieg po naszej stronie, bo wiedzieliśmy, że wszystko mamy w swoich rękach, musimy tylko wyjść i udowodnić to, że jesteśmy lepszym zespołem dzisiaj sie udało. wypracowaliśmy to zasłużone zwycięstwo.  (…)

Zespół od ponad tygodnia trenuje pod okiem nowego szkoleniowca.

Andrea Gardini to dobry trener

mówią z uznaniem jastrzębscy siatkarze.

 

W piątek (05.02.) Jastrzębski Węgiel rozegra kolejny mecz we własnej hali. Przeciwnikiem będzie Ślepsk Suwałki. Później „pomarańczowi” wyjeżdżają na turniej Ligi Mistrzów do Kazania.

Jastrzębski Węgiel – Stal Nysa 3:0 (27:25, 25:19, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Szymura, Kosok, Bucki

Stal Nysa: Ben Tara, Komenda, Lemański, M’Baye, Bućko, Łapszyński, Ruciak (libero) oraz Dembiec, Filip, Szczurek, Zajder

MVP: Al Hachdadi

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 11 maja 2021