Udany rewanż Jastrzębskiego Węgla w meczu ze Stalą Nysa

Zaległości odrobione. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrali ostatni zaległy ligowy mecz. Było to spotkanie 7. kolejki PlusLigi przeciwko Stali Nysa, które nie doszło wcześniej do skutku z powodu koronawirusa.

Był to także rewanż – podkreślmy udany – za przegraną w Nysie. Jastrzębianie pokonali wczoraj (02.02) rywala we własnej hali 3:0. Pierwsza partia meczu była zacięta, gospodarze wygrali ją dopiero na przewagi 27:25. W kolejnych zwyciężyli do 19. i 20.. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany marokański atakujący zespołu z Jastrzębia, świętujący tego dnia 30. urodziny, Mohamed Al Hachdadi.

Wygraliśmy za 3 punkty i udał nam się rewanż

– cieszył się po meczu libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak

Bardzo cieszy to, że po tym ciężkim meczu w Nysie, słabym meczu, dzisiaj wyszliśmy, dzisiaj pokazaliśmy, kto jest tak naprawdę zespołem lepszym. Udowodniliśmy sobie, swoim kibicom i kibicom z Nysy, bo tam się po tym spotkaniu pojawiały się nieprzyjemne głosy. Dzisiaj chcieliśmy wyjść i wszystkim pokazać, że to Jastrzębie będzie górą. Często tak jest, że teoretycznie słabsze, niżej notowane zespoły przyjeżdżają, w pierwszym secie wypruwają się ile mają, jeżeli wygrają seta to dalej to idzie. Jeżeli przegrają, to nie mają czym kąsać. Cieszy to, że wytrzymaliśmy końcówkę i wygrywamy 3:0.

Ważne dla losów meczu było, że wytrzymaliśmy napór gości w pierwszym secie – potwierdza środkowy Jastrzębskiego Węgla, Łukasz Wiśniewski

Nastawialiśmy się na ciężką przeprawę w pierwszym secie i taka też była.  Natomiast musieliśmy włączyć drugi bieg po naszej stronie, bo wiedzieliśmy, że wszystko mamy w swoich rękach, musimy tylko wyjść i udowodnić to, że jesteśmy lepszym zespołem dzisiaj sie udało. wypracowaliśmy to zasłużone zwycięstwo.  (…)

Zespół od ponad tygodnia trenuje pod okiem nowego szkoleniowca.

Andrea Gardini to dobry trener

mówią z uznaniem jastrzębscy siatkarze.

W piątek (05.02.) Jastrzębski Węgiel rozegra kolejny mecz we własnej hali. Przeciwnikiem będzie Ślepsk Suwałki. Później „pomarańczowi” wyjeżdżają na turniej Ligi Mistrzów do Kazania.

Jastrzębski Węgiel – Stal Nysa 3:0 (27:25, 25:19, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Al Hachdadi, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Szymura, Kosok, Bucki

Stal Nysa: Ben Tara, Komenda, Lemański, M’Baye, Bućko, Łapszyński, Ruciak (libero) oraz Dembiec, Filip, Szczurek, Zajder

MVP: Al Hachdadi