Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Udaremniono przemyt marihuany do Polski. To ponad pół kilograma narkotyku

Facebook Twitter

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Gorzyczkach na odcinku autostrady A1 zatrzymali pojazd do kontroli. Jak się okazało, kierujący pojazdem mężczyzna próbował przemycić ponad pół kilograma narkotyku, wartego ponad dwadzieścia pięć tysięcy złotych.

Fot. slaski.strazgraniczna.pl

W miniony piątek (14.08.) Gorzyczkach (pow. wodzisławski) na odcinku autostrady A1, podczas rutynowej kontroli samochodów poruszających się w kierunku wjazdowym do Polski funkcjonariusze placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej zatrzymali mężczyznę, który przewoził w samochodzie znaczną ilość marihuany. Narkotyki szczelnie zapakowane w 6 foliowych pakunkach odnalazł pies służbowy. Wartość ujawnionego suszu szacowana jest na ponad 25 tysięcy złotych.

W stosunku do zatrzymanego Polaka zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego polegającego na zgłaszaniu się do organu dozorującego dwa razy w tygodniu oraz zakazu opuszczania kraju.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut o przestępstwo z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, za które grozi mu kara pozbawienia wolności od lat 3 do lat 5.

Czynności w tej sprawie w ramach postępowania przygotowawczego prowadzi Straż Graniczna pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj