Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Udaremniono wprowadzenie dużej ilości narkotyków na lokalny rynek

Facebook Twitter

Narkotykowa grupa rozbita w Czerwionce- Leszczynach. Policja przejęła narkotyki, z których można było przygotować ponad 3,5 tysiąca porcji dilerskich. Nad tą sprawą kryminalni pracowali od dłuższego czasu, w ubiegłym tygodniu przygotowali szczegółowy plan działań, weszli jednocześnie do kilku mieszkań. Znaleźli spore ilości woreczków foliowych z białą substancją, mającą w swoim składzie pochodne amfetaminy i metaamfetaminy.

Fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl/

Śledczy przechwycili też marihuanę, w mieszkaniach był sprzęt do ważenia, kruszenia i porcjowania narkotyków oraz gotówka, ponad 15,5 tysiąca złotych. Znaleziono broń i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku od 33 do 53 lat, z których jeden został tymczasowo aresztowany. Podejrzani usłyszeli już zarzuty.

W tymczasowym areszcie jest również 23-latek z Jastrzębia-Zdroju, zatrzymany za posiadanie oraz udzielanie środków odurzających. W jego mieszkaniu przy ulicy Wielkopolskiej policja znalazła blisko 300 porcji marihuany oraz 100 haszyszu. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, gdzie będzie czekał na proces. Śledczy zastrzegają, że sprawa jest rozwojowa.

W obu przypadkach dilerom grozi do 10 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj