Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uderzył głową w ścianę sali gimnastycznej, jego stan jest poważny

Facebook Twitter

15- latek podczas zajęć wychowania fizycznego na sali gimnastycznej uderzył głową w ścianę. Jego stan był na tyle poważny, że konieczne było wezwanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

fot. maja7777/ pixabay.com

Do wypadku doszło dziś (12.04.) rano w Gimnazjum w Jankowicach:

Do tego wypadku doszło podczas zajęć sportowych, które odbywały się na sali gimnastycznej. 15-letni chłopak, uczeń tej szkoły uderzył głową w ścianę i stracił przytomność. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Została również podjęta decyzja o tym, aby na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 15-latek przetransportowany został do szpitala w Katowicach. Ze wstępnych informacji przekazanych policjantom przez pogotowie ratunkowe wynika, że jego stan jest poważny – mówiła Anna Karkoszka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza z Komisariatu w Rybniku Boguszowicach. Policjanci chcą się dowiedzieć czy ktoś popchnął chłopaka, czy też to był nieszczęśliwy wypadek.

My rozmawialiśmy z dyrektorem szkoły, Piotrem Pszonką:

Mamy informacje z pierwszej ręki, od nauczyciela wychowania fizycznego, który prowadził rozgrzewkę w klasie drugiej gimnazjalnej. Chłopcy przygotowywali się do wyjścia na boisko, tam mieli biegać na 100 metrów. Nauczyciel poinformował o zasadach bezpiecznego prowadzenia tych wszystkich ćwiczeń, które były wykonywane na sali. Jeden z uczniów podczas biegu potknął się, ale do końca nie wiemy co mu się stało, nie jesteśmy w stanie teraz odpowiedzieć, on potrącił przypadkiem drugiego, ten już nie złapał równowagi i po kilku krokach uderzył w ścianę głową.

Formularz Daj znać czeka na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Napisz do nas.

Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało. Zostań naszym pierwszym źródłem informacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022