Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

UFO nad Żorami? A może coś innego? Co to było? [WIDEO]

Facebook Twitter

Od wieków ludzie patrzyli w niebo i zastanawiali się, czy tam gdzieś daleko istnieje cywilizacja. Mieszkaniec Żor przysłał do naszej redakcji film, nagrał dziwne zjawisko, nad miastem powiło się czarne koło, obręcz, co to mogło być?

Zjawisko bardzo dziwne, trudno też określić jaka była średnica tego koła. Dosyć duże podobno, ale cienkie, czarne wolno sunęło nad zabudowaniami. Bogdan Brząkalik zauważył nietypowe zjawisko, chwycił za kamerę i go nagrał.

Trudno określić co to było, czytaliśmy w internecie, że takie coś powstaje w różnych częściach świata z dymu. Tu żadnej imprezy w okolicy nie miało miejsca. Unosiło się 3,4 kilometry od nas. Taki zbieg okoliczności, akurat od strony Rybnika nadlatywał samolot, jak on się zbliżał do tego, to z dołu się to rozwarstwiło, zaczęło dookoła znikać i się to w powietrzu rozpłynęło, aż niemożliwe.

– mówi Bogdan Brząkalik

Dym? Ale on byłby raczej smugą. Może owady? – poszliśmy tym tropem. Zapytaliśmy naukowców z Uniwersytetu Śląskiego, pokazaliśmy im film, ale oni też do naszej sugestii sceptycznie podeszli.

Obiekt ma cały czas stałą strukturę, a owady raczej tworzą dynamiczne chmary

– usłyszeliśmy. Odesłano nas do Muzeum Górnośląskiego, ale i tutaj usłyszeliśmy, że to nie są owady.

Żadne ze znanych nam owadów nie tworzą tego typu kręgów

– powiedzieli nam pracownicy w dziale przyrody muzeum.

Co to mogło być waszym zdaniem? Piszcie i komentujcie, czekamy na wasze sugestie. Jeśli udało się Wam zarejestrować coś ciekawego, posyłajcie film i zdjęcia. Czekamy na nie!

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj