Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ukraińska rockowa grupa Żadan i Psy gra darmowe koncerty, zbierając pieniądze na pomoc wojsku [FOTO]

Facebook Twitter

Koncertem w Halo Rybnik ukraińska grupa Żadan i Psy rozpoczęła wczoraj (05.03.) mini tourne w regionie. Grupa powstała w 2000 roku w Charkowie. Podczas darmowych koncertów zbierane są pieniądze na pomoc ukraińskiemu wojsku.

Na miejscu był Arkadiusz Żabka:

Radio 90: Witajcie w Polsce na takim krótkim tournee 4 koncerty. Jak to się stało, że tu jesteście?

Artem: Jest wojna i chłopaki są w wieku poborowym i nie mogą wyjeżdżać, ale w związku z tym, że mają wielką misję, żeby zebrać trochę środków dla ukraińskiego wojska, wzięli pozwolenia w Ministerstwie Kultury w Ukrainie i mieli możliwość wyjechać, żeby teraz pojeździć i zebrać środki na wojsko.

Piosenki, jakie wykonuję teraz, mają bolesne poczucie, bo widzi reakcje ludzi, jak słuchają tej muzyki, ich łzy. Jeżdżą na front i widzą zrujnowane miasta, poszkodowanych ludzi.

Mariusz Wiśniewski: Walcząca Ukraina to jest przede wszystkim ogromne pokłady kultury, kultury muzycznej między innymi, to jest masa niesamowitych talentów i trzeba pokazywać światu, że ta Ukraina, która bije się o swoją niepodległość, o swoją wolność, bije się również o to, by ci wyjątkowo zdolni ludzie mogli się w pełni rozwijać, mogli uszczęśliwiać swoich rodaków, ale i cały świat tym, co robią

– mówił Artem jeden z członków zespołu oraz Mariusz Wiśniewski z 28 dzielnicy, który zaprosił zespół do Polski. Ich pobyt sfinansowała rybnicka miejska spółka Hossa.

Dziś (06.03.) koncert w Żorach, jutro w Raciborzu, a w środę specjalny koncert w Domu Kultury w Boguszowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj