Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ukryli się w naczepie tira. Nielegalni imigranci zatrzymani w Chałupkach [WIDEO]

Facebook Twitter

5 cudzoziemców ukrytych między stalowymi rurami. Tak wjechali do Polski - informuje straż graniczna. 5 Afgańczyków - w tym dwóch niepełnoletnich - ukrytych w naczepie tira, na polsko - czeskiej granicy w Chałupkach zatrzymano wczoraj (7.04.).

Kierowca bułgarskiej ciężarówki zaniepokojony dobiegającymi z naczepy odgłosami, zatrzymał się przy patrolu Straży Granicznej w rejonie byłego przejścia granicznego Nowe Chałupki-ohumin. Kierowca, obywatel Bułgarii, w obecności funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej otworzył drzwi naczepy. W środku, na stalowych rurach, przebywało 5 osób.

Ujawnieni cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. Deklarowali, iż pochodzą z Afganistanu. Wszyscy zostali zatrzymani.

Po przeprowadzeniu badania lekarskiego w celu ustalenia wieku zatrzymanych osób okazało się, że dwóch z nich jest w wieku poniżej 18 lat. W trakcie dalszych czynności wyjaśniających potwierdzono afgańskie obywatelstwo mężczyzn oraz ich dane osobowe. Ponadto okazało się, że wszyscy złożyli wnioski o ochronę międzynarodową na terytorium Rumunii. Obecnie trwają czynności służbowe zmierzające do umieszczenia Afgańczyków w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców, a następnie przekazania ich do Rumunii w ramach tzw. procedury dublińskiej.

Zobacz film:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022