Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ukryty obraz na terenie Jastrzębia. Znajdź go i zabierz do domu. Jutro kolejna taka akcja

Facebook Twitter

Kolejny obraz do zdobycia w Jastrzębiu. W niedzielę (07.07.) znów można wybrać się na poszukiwania rysunku Eweliny Skiby, pomysłodawczyni akcji „Zabierz mnie do domu”.

Ukryty obraz
Ewelina Skiba o akcji Zabierz mnie do domu

Ukryty obraz – jeśli go znajdziesz, możesz go zabrać

Tym razem nowe miejsca do odkrycia to: Szkoła Muzyczna, Skwer Porozumienia Jastrzębskiego, Kompleks Dąbrówka, Miejski Ośrodek Kultury, Hala Widowiskowo–Sportowa. Artystka podpowiada, gdzie może zostać ukryty obraz zatytułowany “Kolejna cegła w murze”.

Ewelina Skiba: Losowo wybieram miejsce przed umieszczeniem obrazu. I tak na dobrą sprawę też sama nie wiem do końca gdzie, ten obraz zostanie umieszczony. Wybrałam 9 punktów i one są rzeczywiście charakterystyczne, bo tam Park Zdrojowy, OWN, potem plac Porozumienia Jastrzębskiego, hala sportowa, Biblioteka Główna, Kino Centrum, Urząd Miasta. Obszar wokół Dąbrówki – to są takie obszary znane jastrzębianom. Wybrałam takie punkty, żeby nie były problematyczne, jeżeli chodzi o poszukiwanie obrazu.

mówiła Radiu 90 Ewelina Skiba, autorka rysunków, które mieszkańcy Jastrzębia mogą zabrać do domu. W niedzielę (07.07.) w czyjeś ręce trafi już piąty rysunek.

Ewelina Skiba:  To jest bardzo przyjemne, a chyba największą nagrodą dla artysty, nie mówię tylko o sobie, to jest ta radość i zadowolenie z uzyskania, to jest fajne to zadowolenia.

Radio 90: Tych wartości jest dużo, dużo zabawy oraz że jest konkretna rzecz, czyli Pani rysunek, obraz, który można zabrać do domu i mieć coś oryginalnego. No ale jeszcze poznaje się miasto, poznaje się historie różne przy okazji.

Ewelina Skiba: No oczywiście, że tak. Myślę, że mogą być to osoby, które stricte szukają obrazy, ale mogą być to osoby równie dobrze przypadkowe, które – „o jest obraz”. Tym bardziej że informacja jest na tyle czytelna, że każdy wie, że może ten obraz zabrać do domu. I to jest też taki element zaskoczenia.

Po zakończeniu akcji „Zabierz mnie do domu”, wszystkie narysowane obrazy będzie można zobaczyć podczas wystawy, która jest planowana w Urzędzie Miasta.

Ukryty obraz można zabrać do domu

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024