Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

UKS Strzał Wodzisław Śląski – sukces za sukcesem młodych biathlonistów

Facebook Twitter

Na Kubalonce rozegrano Puchar Polski w biathlonie letnim. Biathloniści UKS Strzał Wodzisław Śląski mają się czym chwalić, zdobyli aż 7 medali!!!

UKS Strzał Wodzisław Śląski
fot. mat. prasowe

UKS Strzał Wodzisław Śląski – młodzi biathloniści dobrze zaprezentowali się w górach

Pierwszego dnia zawodów rozegrano biegi indywidualne, gdzie zawodnicy za każdy niecelny strzał otrzymują dodatków 30 sekund kary. Zawodnicy Strzału świetnie poradzili sobie na strzelnicy i zaprezentowali bardzo wysoki poziom biegowy.

Wyniki biegu indywidualnego;
Młodzicy:
2.Piotr Zając, 3.Aurelio Latuszewski, 5. Szymon Mika, 6. Aleksander Kłosok, 13. Dawid Wiewiora, 21. Radosław Zieliński
Młodziczki:
1. Antonina Oslizlo, 11. Magdalena Oślizło

Młodziczka mł.
1. Laura Tomaszewska, 7.Malgorzata Zielińska, 13.Iga Piprek

Młodzicy:
7. Paweł Wróbel, 21. Alan Majcher, 30. Jakub Dymiński
Kolejnego dnia zawodnicy rywalizowali w biegu sprinterskim. Zawodnicy poradzili sobie nie tylko z rywalami, ale i z niesamowicie ciężkimi warunkami atmosferycznymi.
Złoto zdobył Aurelio Latuszewski,
2. miejsce Aleksander Kłosok
Młodziczki młodsze i kolejny świetny rezultat;
3. miejsce zdobyła Laura Tomaszewska.

Gratulacje należą się Piotrowi Zającowia i Antoninie Oślizło, którzy otarli się o podium, zajmując i tak bardzo wysokie 4 miejsa. Brawa także dla Szymona Mika, który zdobył 6 miejsce. Wyrazy uznania dla Magdy Oślizło i Dawida Wiewióra, którzy zdobyli 10. miejsca w swoich kategoriach. Alana Majcher zdobył fenomenalne 12 miejsce, 26 miejsce w tej samej kategorii Młodzika młodszego wywalczył Paweł Wróbel, a 32 miejsce Jakub Dymiński. W Kategorii młodzik Radoslaw Zieliński wywalczył 20 miejsce.

W młodziczkach młodszych na 16 pozycji uplasowała się Małgosia Zielińska, natomiast na 23 Iga Piprek. Młodzież przygotowała trener Edyta Zając.

Warto podkreślić, że Uczniowski Klub Sportowy Strzał Wodzisław zajął 3. miejsce w sezonie zimowym 2023/24. W minionym tygodniu trenerka Edyta Zając odebrała statuetkę za osiągnięcia klubu.

To nie koniec, ponieważ Piotr Zając, Aurelio Latuszewski, Szymon Mika oraz Antonina Oślizło odebrali 1. Koło Olimpijskie przyznane przez Polski Komitet Olimpijski za osiągnięcia w sezonie zimowym 2023/24. To ogromne wyróżnienie dla młodego sportowca oraz wielki sukces klubu biathlonowego z Wodzisławia Śląskiego.

czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024