Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ulgi dla przedsiębiorców w Mszanie z powodu pandemii

Facebook Twitter

Wsparcie dla przedsiębiorców w czasie pandemii także w Mszanie. To kolejna gmina w naszym regionie, która zdecydowała o ulgach dla osób prowadzących działalność. Debatowali nad tym radni w czasie ostatniej sesji (9.03.).

To przede wszystkim zwolnienie z podatku od nieruchomości na okres 3 miesięcy tych przedsiębiorców, którzy nie mogą prowadzić obecnie działalności w związku z COVID-19. Głównie dotyczy to właścicieli restauracji. W ubiegłym roku w Mszanie funkcjonowała podobna uchwała, wtedy z ulgi skorzystało 7 lokalnych przedsiębiorców, wpływ do budżetu gminy był z tego tytułu mniejszy o ponad 15 tysięcy złotych.

Radni zagłosowali także za przyjęciem uchwały ws. zwolnień z opłaty koncesji dla tych lokali, które nie mogą działać z powodu pandemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń. Z takiej ulgi może skorzystać 8 punktów na terenie Mszany, skutek finansowy – to nieco ponad 16 tysięcy złotych. To suma, która nie zagrozi budżetowi gminy, a dla lokalnych przedsiębiorców, którzy mają mocno ograniczoną możliwość działania, jest to realna pomoc.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj