Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ulica Chorwacka w Raciborzu gotowa. Można już po niej jeździć

Facebook Twitter

Koniec remontu ul. Chorwackiej w Raciborzu. Zakończono inwestycję wartą półtora miliona złotych. Remont w połowie został sfinansowany dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych. Z trasy już korzystają kierowcy przejeżdżający przez Ocice.

www.raciborz.pl

Chorwacka to ulica, wzdłuż której w ostatnich latach wybudowało się kilkadziesiąt nowych domów. Mówi Dariusz Polowy, prezydent Raciborza:

Mamy oświetloną i gotową do użytku, już nawet użytkowaną ulicę Chorwacką. Nawierzchnia piękna, światła świecą. Jedna część tej ulicy jest zabudowana, według drugiej linii zabudowy, po drugiej stronie też będzie realizowana zabudowa jednorodzinna.

Trwają już zaawansowane prace nad przygotowaniem terenów budowlanych do sprzedaży przy ulicy Chorwackiej bis. Miasto pozyskało teren pod kolejną równoległą do Chorwackiej ulicę:

Wydzielone działki to 35 parceli, z przeznaczeniem pod zabudowę jednorodzinną. Ze sprzedażą tych działek ruszymy w 2021 roku. Chorwacka bis jeszcze w tym roku otrzyma swoją nazwę, by wkrótce stać się nowym adresem, pod którym zamieszka kolejne kilkadziesiąt raciborskich rodzin.

Te tereny zostaną też uzbrojone w sieci: wodociągową, energetyczną, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Zbudowana zostanie droga techniczna, a docelowo utwardzona i oświetlona ulica.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022