Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ulica Głęboka skończona, ale spacerujący chcieliby więcej zieleni [FOTO]

Facebook Twitter

Remont trwał długo, zdaniem wielu – za długo - ale od kilku tygodni można już bez przeszkód poruszać się ulicą Głęboką w Cieszynie. Nowa nawierzchnia, nowe chodniki, szyna nawiązująca do historii – tędy sto lat temu kursował tramwaj.

Prace zakończono, ale wielu mieszkańców i turystów pyta, czy na tej odnowionej części miasta nie może być więcej zieleni? Choć stara część Cieszyna urzeka klimatycznymi kamienicami, to przechodzonym brakuje drzew czy innych roślinnych elementów.

Na Głębokiej trudno zasadzić drzewa, nie ma na nie miejsca. Ale zieleni będzie więcej – zapewnia Gabriela Staszkiewicz burmistrz Cieszyna.

Gabriela Staszkiewicz: Zielone się jak najbardziej pojawi w donicach, które mamy w tej chwili. W tych donicach są w tej chwili choinki, natomiast na pewno nasadzenia pojawią się na wiosnę. Będą drzewa tak jak mamy drzewa w nasadzeniach w donicach na rynku, więc na ulicy Głębokiej również się pojawią. Może nie będą to bardzo okazałe drzewa, ale jednak będziemy mieli tę zieleń. Będzie jej na pewno więcej niż było.

Do wiosny poprawiona zostanie też mała architektura, więcej jej nie będzie, ale będzie nieco poprawiona. Bo jak się okazuje, stroma ulica powoduje pewne komplikacje…

Gabriela Staszkiewicz: Te uwagi, które spływają od mieszkańców o ławeczce, która jest przechylona. Będziemy się starali znaleźć jakieś rozwiązanie. Pamiętajmy, że do tej pory tam żadnej ławeczki nie było, więc trzeba się cieszyć z tego, co mamy w tej chwili, a widzę że ta architektura, jaką mamy się podoba.

Po remoncie Głębokiej, miasto szykuje się teraz do gruntownego liftingu głównej płyty rynku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj