Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ulica Głęboka w Cieszynie gotowa na lato. Miasto zapowiada zwolnienia z czynszów

Facebook Twitter

„Wierzę, że będzie to fantastyczny deptak, miejsce, gdzie znajdzie się wiele kawiarenek z ogródkami na zewnątrz” - mówi w rozmowie z Radiem 90 Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna. Od wielu miesięcy trwają prace remontowe na ulicy Głębokiej, prowadzącej od rynku w stronę granicy.

To niewdzięczne prace, bo związane z wielkimi utrudnieniami zarówno dla pieszych, kierowców, właścicieli sklepów. Ale widać już postępy, roboty „wyszły” z ziemi, układane są chodniki, droga jest brukowana zabytkową kostką.

Gabriela Staszkiewicz przyznaje, że z różnych powodów w pracach są opóźnienia:

Gabriela Staszkiewicz: Spodziewaliśmy się bardziej trudności związanych z odkrywkami jakiś zabytkowych elementów, czegoś co mogliby archeolodzy u nas odkryć, natomiast spotkaliśmy się ze źle zainstalowanym gazociągiem. Ten gazociąg musiał być poprawiony, staramy się nadgonić te opóźnienia i teraz już mieszkańcy mogą zobaczyć jak ta droga będzie wyglądać. Kostkę czerwoną, porfirową układamy na drodze, zebraliśmy ją z wielu inwestycji, które wykonywaliśmy w ostatnim czasie.

Idea szlaku „Cieszyńskiego Tramwaju” ma nawiązywać do linii, która sto lat temu łączyła Cieszyn z Czeskim Cieszynem.

Na razie prace na Głębokiej trwają, a miasto, choć w niewielkim stopniu, próbuje pomóc najemcom lokali handlowych, którzy z powodu mniejszego ruchu, tracą klientów.

Gabriela Staszkiewicz: Obniżamy czynsze, dla tych osób, które mają utrudnienia przed swoimi lokalami. Żaden z naszych przedsiębiorców, bo też jesteśmy jako miasto właścicielami 80% lokali w tym miejscu, to jeden przedsiębiorca zrezygnował z wynajmu z powodu utrudnień i epidemii, cała reszta z naszym wsparciem próbuje przetrwać ten czas. Mamy nadzieję, że będą się potem mogli cieszyć z tego, że wiele osób będzie tu przyjeżdżać robić zakupy.

Czynsze dla najemców mają zostać obniżone na trzy miesiące. Pierwotnie prace na Głębokiej zakończyć się miały do 30 maja. Ale z powodu opóźnień deptak czynny będzie dopiero w sezonie letnim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024