StartWiadomości

Ulica Owocowa w Żorach gotowa!

Ulica nie tylko pozwala sprawnie dojechać do „wiślanki”, ale też jest łącznikiem pomiędzy żorskimi dzielnicami. Stanowi również dojazd do terenów inwestycyjnych, objętych specjalną strefą ekonomiczną.

Remont kosztował około 1,5 mln złotych, jedna trzecia to rządowe dofinansowanie. Miasto, chcąc poprawić komfort poruszania się po Żorach zgłosiło projekt pod nazwą „Przebudowa drogi ul. Owocowej w Żorach – wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej drogi” do dofinansowania w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. W ramach tego programu na przebudowę drogi pozyskano 430 239,00 zł dofinansowania. Pozostałe środki na realizację kosztującej 1 014 497,09 zł inwestycji pochodziły z budżetu miasta.

W ramach tej inwestycji zupełnie nowa, asfaltowa nawierzchnia została położona na całej drodze, mierzącej 1 200 metrów długości. Droga została także poszerzona i teraz ma stałą szerokość 5,5 metra, dzięki czemu stała się bezpieczniejsza.

Zostaw komentarz