Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Ulica Powstańców w Kuźni będzie przebudowana

Facebook Twitter

To już pewne- będzie remont ul. Powstańców w Kuźni Raciborskiej. Gmina otrzymała unijne dofinansowanie na przebudowę drogi. Modernizacji poddany zostanie pół kilometrowy odcinek wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Słowackiego.

Fot. kuzniaraciborska.pl

Wykonana zostanie również zatoka autobusowa, pojawi się także bezpieczne przejście dla pieszych. Projekt obejmuje również przebudowę istniejącego chodnika z wydzieleniem ścieżki rowerowej. Wartość całej inwestycji to blisko 1,7 mln złotych, ma być zrealizowana do końca tego roku.

W ramach projektu zostaną wykonane następujące zadania:

  • wymiana nawierzchni drogi na ulicy Powstańców w Kuźni Raciborskiej na długości 428 m jak również poszerzenie jej do szerokości 5,50 m,
  • przebudowa skrzyżowania ulicy Powstańców i Słowackiego wraz z wykonaniem przystanku/zatoki autobusowej na ul. Słowackiego jak również stworzeniem bezpiecznego przejścia dla pieszych, w tym z sygnalizacją wzbudzaną w obrębie pobliskiego przedszkola,
  • przebudowa istniejącego chodnika z wydzieleniem ścieżki rowerowej,
  • przebudowa sieci oświetlenia ulicznego,
  • budowa nowych miejsc parkingowych w rejonie ul. Browarnej, z przeznaczeniem do obsługi pasażerów ruchu kolejowego.

Warunkiem udziału w konkursie było bezpośrednie połączenie drogi gminnej z siecią dróg TENT-T. Drogi TENT-T to sieci dróg międzynarodowych. Ulica Powstańców posiada połączenie z drogą kolejową, która przebiega przez Kuźnię Raciborską i jest wpisana w system sieć linii kolejowych międzynarodowych o numerze 151.

Całkowite dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 1 694 321,42 zł. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na koniec bieżącego roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2020