Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ulica Rymera w Radlinie do modernizacji

Facebook Twitter

Rymera w Radlinie do modernizacji. Właśnie (18.06.) podpisano umowę z firmą, która podjęła się wykonania tego zadania. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Napierskiego do skrzyżowania z Kominka.

fot. powiatwodzislawski.pl

W ramach zadania wykonane zostanie 1,2 km nowej konstrukcji drogi. Ponadto wybudowanych będzie ponad 2 km nowych chodników, a także wykonane lub przebudowane odwodnienie drogi. Przekazanie placu budowy planowane jest pod koniec czerwca. Całkowita wartość zadania to ok. 3,5 mln zł. Jest ono finansowane wspólnie przez Powiat Wodzisławski i Miasto Radlin. Powiat Wodzisławski pozyskał też na jego realizację wsparcie finansowe z Funduszu Dróg Samorządowych.

W Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim, z udziałem m.in. wiceburmistrza Radlina, Zbigniewa Podleśnego i dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Wodzisławiu Śl. Tomasza Wójcika, podpisano umowę w sprawie przebudowy kolejnego odcinka ul. Rymera w Radlinie.

Za przedsięwzięcie odpowiadać będzie wyłoniona w przetargu firma Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna, która na ukończenie inwestycji będzie miała czas do połowy października. Ze strony powiatu umowę podpisał starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła. W imieniu firmy swój podpis złożył: prezes Marek Morawski oraz wiceprezes Dariusz Frankowski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022