Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Ulica Świerklańska w Rybniku. Ciągle zalana po opadach deszczu

Facebook Twitter

Temat zalewanej ulicy Świerklańskiej wraca jak bumerang. Miasto Rybnik od kilku lat jest bezradne wobec zalewiska, które pojawia się po każdych większych opadach deszczu.

Zalewisko o głębokości około pół metra ma zwykle od 50 do, czasami, nawet do 100 metrów długości. Droga jest zamykana, autobusy i samochody jeżdżą objazdami, a Rybnickie Służby Komunalne, wypompowują wodę i wywożą ją do innego zbiornika retencyjnego. Problem samorządowcy od lat zapowiadają rozwiązanie problemu. Cały czas jednak nie potrafią tego zrobić.

Agnieszka Skupień: Tak, to prawda, ten problem jest od dawna na tej ulicy. My musimy przygotować tam porządne odwodnienie. Zwykle, kiedy padają nawalne deszcze, temat Świerklańskiej wraca. Szacujemy koszty, w przyszłości będziemy tam szykować jakieś rozwiązania, które ten temat zamknie już na długie lata. Na razie nie mogę nic konkretnie powiedzieć i nic obiecać, kiedy to nastąpi.

Radio 90: Czyli to, że ta droga będzie po kolejnych deszczach zamknięta, jest wielce prawdopodobne.

Agnieszka Skupień: Niestety, póki co to tak, szacowane są koszty tego odwodnienia, które rzeczywiście w przyszłości zlikwiduje ten problem już na zawsze.

A z Agnieszką Skupień pełniącą obowiązki rzecznika prasowego Urzędu miasta Rybnika rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zalana droga w Rybniku

Przyczyn zalewania ulicy Świerklańskiej jest kilka. Po pierwsze, fragment ulicy od ronda do skrzyżowania z ulicą Przez Zwał leży w obniżeniu terenu. Po drugie, tuż obok jest zbiornik retencyjny, który przy dużych opadach deszczu szybko się wypełnia i woda wylewa się z niego na drogę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024