Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Umowa na remont ulicy Radlińskiej: Wielka radość, ale spodziewajmy się utrudnień w ruchu

Facebook Twitter

Ulica Radlińska, od skrzyżowania z Kokoszycką do skrzyżowaniu z Leszka, w Wodzisławiu Śląskim do remontu. We wtorek (03.08.) w wodzisławskim Starostwie Powiatowym podpisano umowę na modernizację tego odcinka drogi.

Podpisano umowę na remont ulicy Radlińskiej/ fot.powiatwodzislawski.pl

Zadowolenia z tego faktu nie kryje starosta wodzisławski Leszek Bizoń:

Leszek Bizoń: Wielka radość, że nareszcie to zadanie, na które rozpoczęliśmy starania o środki jeszcze w połowie ubiegłego roku, w końcu udało się zakończyć sukcesem i po przetargu udało nam się podpisać umowę na realizację tego zadania.

To ważna inwestycja, zamykająca prace drogowe prace w tym rejonie Wodzisławia Śląskiego

– podkreśla starosta Bizoń:

Leszek Bizoń: To taki ostatni odcinek Radlińskiej, i – tak mówię kolokwialnie- całego tego kwartału Wodzisławia, dróg powiatowych.  Tym bardziej, że miastu też udało się uzyskać środki na przebudowę Leszka i Mieszka. Z góry przepraszamy, będziemy się starać, żeby te uciążliwości były jak najmniejsze, ale  trzeba się liczyć z tym, że w rejonie osiedla i ulicy Radlińskiej będą występowały utrudnienia związane z przejazdem.

Pierwsze posiedzenie zespołu koordynacyjnego wszystkie prace drogowe w tym rejonie już dziś (4.08.) w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl.

Prace mają zakończyć się w połowie przyszłego roku

Zakres prac przewiduje gruntowną wymianę warstw nawierzchni jezdni, wymianę krawężników i obrzeży chodnikowych, wykonanie nawierzchni chodników i zjazdów z kostki brukowej betonowej, budowę kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi, murów oporowych z pustaków skarpowych, oznakowania pionowego i poziomego, a także przebudowę słupów elektroenergetycznych. Ponadto w ramach inwestycji firma zrealizuje na rzecz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Wodzisławiu Śl. budowę kanalizacji sanitarnej w rejonie modernizowanego odcinka drogi.

Wykonawca zobowiązany jest również do opracowania we własnym zakresie i na własny koszt projektu czasowej organizacji ruchu.

Na realizację inwestycji na ul. Radlińskiej wykonawca będzie mieć 11 miesięcy od daty zawarcia umowy, jednak nie dłużej niż do 10.06.2022 r. Zadanie jest finansowane w 55% ze środków pozyskanych przez Powiat Wodzisławski z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę sfinansuje Powiat Wodzisławski wspólnie z Miastem Wodzisław Śl. z budżetów samorządowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj