Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Umowy na przebudowę ważnych dróg w regionie

Facebook Twitter

Trzy drogi wojewódzkie, w tym dwie biegnące przez nasz region, do remontu! To już pewne bo wczoraj (05.09.) podpisano umowy na ich przebudowę. Wśród nich jest droga wojewódzka 933 na odcinku od Wodzisławia Śląskiego do Jastrzębia-Zdroju i od Pawłowic do Pszczyny a także droga wojewódzka 935 od Raciborza do Rzuchowa.

Na remont drogi wojewódzkiej numer 933 od dawna czekali kierowcy. Przypomnijmy: jej pierwszy fragment Wodzisław- Jastrzębie wiedzie do autostrady A1. Kilka lat temu, gdy autostrada została oddana do użytku, znacznie wzrosło tam natężenie ruchu, stan nawierzchni pogorszył się. Drugi fragment: Pawłowice- Pszczyna łączy 'wiślankę’ czyli DK 81 z drogą krajową numer 1.

Zakres prac na obu odcinkach obejmuje całkowitą wymianę konstrukcji jezdni, przebudowę i budowę ciągów pieszo-rowerowych, zjazdów, zatok autobusowych, skrzyżowań. Przebudowane zostaną także istniejące obiekty mostowe a wzdłuż drogi staną ekrany akustyczne i finalnie położona będzie tam nawierzchnia o zmniejszonej emisji hałasu. Całkowity koszt prac to 240 milionów złotych.

Za 103 miliony złotych przebudowa zostanie natomiast droga z Raciborza do Rzuchowa. Zostanie tam przebudowany układ drogowy a na skrzyżowaniu ulic Bosackiej i Armii Krajowej w centrum Raciborza powstanie rondo. Prace obejmują też między innymi: wykonanie oświetlenia, uporządkowanie systemu odwodnienia drogi, budowę chodników, ścieżek rowerowych oraz ciągów pieszo- rowerowych i postawienie ekranów akustycznych.

fot.Tomasz Żak /slaskie.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022