Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Unia nie da pieniędzy na stworzenie w „Juliuszu” centrum kulturalno-edukacyjnego

Facebook Twitter

Nie będzie 10 milionów złotych z unijnego budżetu na stworzenie Powiatowego Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Rybniku. Miało ono powstać na terenie dawnego szpitala "Juliusz". O dofinansowanie starały się władze powiatu, do których należy budynek.

Niestety: decyzja jest negatywna:

– zapewnia Andrzej Stefan, kierownik referatu gospodarki nieruchomościami w rybnickim Starostwie Powiatowym. Projekt od początku był niżej punktowany ze względu na charakter inwestycji:

A w Powiatowym Centrum Kulturalno-Edukacyjnym znaleźć miało się Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Muzeum Rzemiosła, sala audiowizualna i przylegająca do niej sala bankietowa. Ze starostwa do wyremontowanego kompleksu przeniesiona miała też zostać galeria. Bez pieniędzy z zewnątrz inwestycja jest niemożliwa do zrealizowania:

Dodajmy, że w części zabytkowego szpitala mieści się już Zasadnicza Szkoła Zawodowa Izby Rzemieślniczej, a budynek po byłej dermatologii zagospodarować mają trzy organizacje pożytku publicznego: Stowarzyszenie „Oligos”, Hospicjum Domowe i Stowarzyszenie „My Dzieciom”. Dolna część „Juliusza” została wydzierżawiona Stowarzyszeniu Homo Homini, które chce tam stworzyć hotel, w którym za obsługę odpowiadać będą osoby niepełnosprawne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 czerwca 2020