Unia Racibórz lepsza w meczu na szczycie

Piłkarki nożne z Raciborza pokonały w minioną sobotę swojego najgroźniejszego od lat rywala w walce o tytuł, Medyk Konin 3:0. Mecz był emocjonujący i toczył się pod dyktando unitek.

Już w 16 minucie prowadzenie drużynie z Raciborza dała Patrycja Wiśniewska. 10 minut później podwyższyła Gloria Chinasa Okoro, ta sama zawodniczka na 6 minut przed końcem spotkania ustaliła wynik meczu. Unia przewodni w tabeli ekstraklasy. W nadchodzący weekend podopieczne trenera Remigiusz Trawińskiego zagrają na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

1 września 2012 godz. 16.00 Racibórz stadion OSiR ul. Zamkowa 4

RTP Unia Racibórz – Medyk Konin 3 – 0 (2 – 0)

1 – 0 Patrycja Wiśniewska 16′, 2 – 0 Chinasa Okoro Gloria 26′, 3 – 0  Chinasa Okoro Gloria 86′

RTP Unia Racibórz: Antończyk – Leśnik, Mika, Konsek, Chudzik (Sosnowska 88′)- Pawlak (Wieczorek 90′), Pożerska, Wiśniewska, Bojdova (Sykorova 60′) – Chinasa, Tarczyńska (Istokova 75′)