Unia Turza Śląska zostaje w III lidze. Walka o ligowy byt trwała do ostatniego spotkania

W minioną sobotę (08.06) Unia Turza Śląska grała u siebie z bezpośrednim rywalem w tej walce, Wartą Gorzów Wielkopolski. Po zaciętym meczu pokonali rywala 2:0.

Unia Turza Śląska

Unia Turza Śląska utrzymała się w trzeciej lidze. O pozostanie w gronie trzecioligowców piłkarze tej drużyny walczyli do ostatniego meczu. W minioną sobotę (08.06) zagrali u siebie z bezpośrednim rywalem w tej walce, Wartą Gorzów Wielkopolski. Po zaciętym meczu pokonali rywala 2:0. Obie bramki padły w drugiej części spotkania.

Najpierw w 74 minucie gola zdobył Sławomir Musiolik a w ostatniej minucie spotkania, już w doliczonym czasie gry wynik ustalił Michał Gałecki. Unia zajęła 14 miejsce w tabeli grupy trzeciej III ligi, ostatnie dające utrzymanie. O dwa punkty wyprzedziła właśnie zespół Warty, który pokonała w sobotę. To sukces dla zespołu, który przypomnijmy był w tym sezonie beniaminkiem w trzeciej lidze. Dodajmy, że nasz drugi trzecioligowiec Pniówek Pawłowice prezentował się w tym sezonie o wiele lepiej, skończył rywalizację na piątym miejscu.