Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Unijne wsparcie dla gminnych inwestycji w Kuźni Raciborskiej

Facebook Twitter

Gminna droga w Rudach Raciborskich – ulice Cysterska i Sobieskiego – przeszła gruntowną modernizację. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln zł, a jej realizacja była możliwa w dużej mierze dzięki środkom unijnym.

W Rudach oraz gminie Kuźnia Raciborska przeprowadzono także w oparciu o fundusze unijne remonty miejscowych przedszkoli.

Około 63 procent środków na budowę tej drogi otrzymaliśmy dzięki aplikacji o środki unijne oraz wręcz koncertowej w mojej ocenie współpracy z Urzędem Marszałkowskim. To odcinek mierzący 1,6 km, zbudowany właściwie od podstaw, z fundamentem i odwodnieniem, do tego bardzo dla nas ważny, bo ułatwi on dojazd do bazyliki, która jest jednym z pomników historii naszego regionu

– mówi Paweł Macha, burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Przebudowa tej drogi ma nie tylko ogromne znaczenie dla lokalnej społeczności. W praktyce tez przyczyni się do podniesienia atrakcyjności turystycznej gminy. Poprawi ona komfort dojazdu do Bazyliki Mniejszej, bardzo często odwiedzanej właśnie przez turystów. To kolejny przykład wzorowej współpracy z samorządu wojewódzkiego i lokalnego, gdzie kluczową rolę odgrywają środki unijne

– przekonuje marszałek województwa, Jakub Chełstowski. W Rudach i samej gminie Kuźnia Raciborska wyremontowano także dwa przedszkola. Placówki przeszły termomodernizację, zamontowano nowe grzejniki, ocieplono dachy i zamontowano instalacje fotowoltaiczne. Koszt to ponad 2,5 mln zł.

To inwestycja w ekologię. Dająca konkretny wymiar w postaci oszczędności

– podsumowuje marszałek Jakub Chełstowski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022