Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uniwersytet Ekonomiczny w Rybniku zamierza otworzyć nowy wydział

Facebook Twitter

Będzie funkcjonował tylko na terenie kampusu przy Rudzkiej. Ma to być siła rybnickiego ośrodka, która skłoni absolwentów szkół ponadgimnazjalnych do wyboru uczelni blisko domu, ale przy okazji wykształcone kadry wzmocnią lokalnie małe i średnie przedsiębiorstwa.

Nowością Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku ma być Wydział Biznesu, Finansów i Administracji:

– przekonuje doktor Tomasz Zieliński z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych Uniwersytetu Ekonomicznego, a równocześnie pełnomocnik rektora do utworzenia nowego wydziału w Rybniku. Przyszli studenci mają kształcić się tu na kierunku finanse i rachunkowość, ale nacisk położony będzie na praktyczną naukę zawodu:

Kształcenie odbywać się będzie w systemie „3+2”, studia magisterskie mają również być prowadzone w Rybniku. Dla chętnych ma być stworzona możliwość zdobycia dyplomu dwóch uczelni:

W pierwszym naborze władze uczelni spodziewają się przyjęcia około 300 studentów: 200 na studia dzienne i 100 na studia niestacjonarne. Ostateczną zgodę na utworzenie nowego wydziału musi wydać Minister Szkolnictwa Wyższego. Decyzja ma być znana za około 3 tygodnie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021