Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uniwersytet III Wieku w Rybniku działa od 20 lat. Ruszył kolejny rok akademicki

Facebook Twitter

To była inauguracja XX roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku w Rybniku wraz z podsumowaniem 20-letniej działalności klubu zrzeszającego seniorów. Dziś (28.09) w Teatrze Ziemi Rybnickiej spotkali się studenci- seniorzy.

Od 20 lat spotykają się towarzysko, ale także żeby uczyć się języków, grać w brydża i szachy, jest sekcja turystyczna czy plastyczna. Są porady prawne, których udziela Gerard Kuźnik.

Gerard Kuźnik: Porady są udzielane za darmo, cieszę się, że mogę ludziom pomóc z tego powodu, że jednak to zło, które krąży po świecie dotyka w znacznym stopniu starszych. Po pierwsze, trzeba ich ostrzec, po drugie- trzeba im pomóc. Chcę powiedzieć, że to się nam udaje.

Na gali w Teatrze Ziemi Rybnickiej były dziś osoby, które pamiętają początki Uniwersytetu III Wieku w Rybniku, posłuchajcie:

Początki Uniwersytetów III Wieku

Pierwszy Uniwersytet III wieku powstał w Warszawie w 1975 roku, potem były kolejne w Łodzi, Gdańsku czy w Katowicach. W naszym regionie rybnicki uniwersytet był jednym z pierwszych, w 2002 roku zawiązał się także Uniwersytet III wieku w Jastrzębiu, w Cieszynie ruszył w 2004, w Wodzisławiu w 2007 roku, w Żorach rok później.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj