Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Uniwersytet Śląski w Cieszynie organizuje żłobek. Będzie miejsce dla 24 maluchów

Facebook Twitter

Dobra wiadomość dla studentów i pracowników Uniwersytetu Śląskiego. Uczelnia otwiera... żłobki. Placówki powstaną w Katowicach i w Cieszynie, wszystko po to, aby łatwiej było godzić naukę czy pracę z wychowaniem małego dziecka.

Do tej pory pogodzenie nauki czy pracy i wychowania niemowlaka było trudne, czy wręcz niemożliwe. Teraz to się zmieni – mówi z radością Katarzyna Marcol, prodziekan Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji z cieszyńskiego ośrodka:

W cieszyńskim żłobku znajdzie się miejsce dla 24 maluchów, w katowickim dla 45. Warto podkreślić, że w miasteczku studenckim w Katowicach-Ligocie już od pewnego czasu działa żłobek. Cieszy się on ogromną popularnością, stąd potrzeba otwarcia kolejnych – dodaje Agnieszka Skołucka kanclerz Uniwersytetu Śląskiego:

Katarzyna Tlatlik- Marczak dyrektor placówki w Katowicach-Ligocie przyznaje, że chciała odczarować słowo żłobek, które nie zawsze się dobrze kojarzy:

Jedną z mam korzystających z oferty Uniwersytetu Śląskiego jest Beata Połczyńska:

Przepisy sprzyjają powstawaniu żłobków, na przeszkodzie stoją jednak pieniądze a właściwie ich brak – dodaje Anna Watoła z Wydziału Pedagogiki i Psychologii:

Co ciekawe żłobki Uniwersytetu Śląskiego funkcjonować mają również w weekendy i w nocy. Dodajmy, że uczelnia wspólnie z Fundacją Elementarz otrzymała 270 tysięcy złotych na budowę żłobka w Katowicach oraz 140 tys złotych na otwarcie placówki w Cieszynie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj