Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wodzisławiu. Seniorzy zagrali dla przedszkolaków [FOTO]

Facebook Twitter

Bajkowe zamieszanie na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Seniorzy zagrali dla przedszkolaków.

Uniwersytet Trzeciego Wieku – seniorzy aktywni na scenie

Spektakl powstał w ramach projektu „WodziSeniorArt – z kulturą za pan Brat!” i jest jednym z jego elementów, bo w planach wodzisławski Uniwersytet III Wieku ma dużo więcej.

Bożena Kowalczyk: Organizujemy w ramach tego projektu 5 wydarzeń. Za tydzień będzie spektakl dla dorosłych. Będzie w muzeum o godzinie 17 przeznaczony dla dorosłych. Natomiast 8 czerwca na terenie rynku w Wodzisławiu Śląskim będzie plener malarski. Zadaniem tego pleneru będzie przedstawienie Wodzisławia Śląskiego oczami nieprofesjonalnych plastyków. Obrazy namalowane na tym plenerze przejdą na własność uniwersytetu, a my będziemy te obrazy przekazywać na cele charytatywne.

zapowiada Bożena Kowalczyk, koordynatorka projektu „WodziSeniorArt – z kulturą za pan Brat!”.

Spektakl wyreżyserowała Dorota Zawada – Pniak, która do aktorskiej współpracy zaangażowała również swoich uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7.

Dorota Zawada – Pniak:  Jest to zamieszanie w krainie bajek, czyli występują wszystkie postaci bajkowe, ale jest taki rozgardiasz tak jak w naszym życiu. Jest wróżka, która musi je uporządkować i doprowadzić do porządku, choć nie zawsze to idzie w parze z porządkiem.

Radio 90: Taka międzypokoleniowa współpraca na scenie.

Dorota Zawada – Pniak: Tak, tak, dzieci bardzo chętnie grają, bardzo chętnie i na próby przychodzą. Czują się jak u siebie w domu.

Radio 90: Seniorzy jak sobie radzą?

Dorota Zawada – Pniak: Też podziwiam, że w ogóle im się chce grać, że zapamiętują sceny. Mimo że jestem ostrym reżyserem, więc zobaczymy. To jest gra na żywioł. Wszystko się może zdarzyć.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wodzisławiu. Seniorzy zagrali dla przedszkolaków

Seniorzy poradzili sobie doskonale! Jak czuli się na scenie?

Na scenie dziś (15.05.) pojawiła się Małgosia i Jaś, Śpiąca Królewna i Królewna Śnieżka. Był Shrek i Kopciuszek. A którą bajkową postać chciałyby spotkać wodzisławskie przedszkolaki? I co robiłyby wspólnie z ulubionymi bohaterami?

usłyszała Monika Sokołowska. Kolejne daty wydarzeń organizowanych przez Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku prezentują się następująco:

1. 23.05.2024 r.: Pałac Dietrichsteinów, spektakl „Bajki dla Dorosłych”
2. VI-IX 2024 r.: plener malarski i wystawa poplenerowa „Tak widzę Wodzisław”
3. 30.11.2024 r.: WCK, festiwal tańca grup senioralnych
4. 16.12.2024 r.: WCK koncert przedsylwestrowy „Toskański Wieczór”

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lipca 2024