Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uprawa konopi indyjskich w domu w Krzanowicach. Policja zatrzymała 37-latka

Facebook Twitter

Domową uprawę konopi indyjskich zlikwidowała policja w Krzanowicach. Plantacja nielegalnych roślin w domu jednorodzinnym należała do 37-latka. Miał 13 krzaków konopi oraz sprzęt do ich uprawy, a także susz marihuany oraz inną substancję psychotropową.

fot. raciborz.policja.gov.pl

Raciborscy kryminalni ustalili, że w jednym z domów w Krzanowicach może być prowadzona nielegalna uprawa konopi. W poniedziałek (19.04.) policjanci pojechali to sprawdzić. Na miejscu zastali 37-letniego właściciela, którego poinformowali o celu swojej wizyty.

– pisze raciborska policja na swojej stronie.

Policjanci przeszukali wszystkie pomieszczenia mieszkalne w domu oraz sprawdzili całą posesję. Podejrzenie mundurowych okazało się słuszne, gdyż w jednym z pomieszczeń ujawnili nielegalną plantację 13 krzaków konopi oraz sprzęt do ich uprawy. Ponadto policjanci ujawnili susz marihuany, a także inną substancję psychotropową. Wszystkie znalezione krzewy, jak również przedmioty służące do ich uprawy, zabezpieczono.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili również, że poza uprawą marihuany 37-latek zajmował się również jej sprzedażą, wprowadzając na rynek ponad 400 działek dilerskich marihuany. Mężczyzna usłyszał już zarzut uprawy zabronionych roślin, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich sprzedaży. Wczoraj (21.04.) sąd na wniosek raciborskich śledczych i prokuratora zastosował areszt wobec 37-latka. Za przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie może grozić kara nawet do 12 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj