Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uratowali życie mężczyźnie. Mógł umrzeć z wychłodzenia

Facebook Twitter

Dzielnicowi z Wisły pomogli mężczyźnie, któremu groziło wychłodzenie. W jednym z pustostanów znaleźli skrajnie wyziębionego i zaniedbanego 60-latka. Uratowali życie mężczyzny.

uratowai życie

Pomoc przyszła w porę. Policjanci uratowali życie.

Dzielnicowy – nazywany policjantem pierwszego kontaktu, podczas obchodu podległego mu terenu, odwiedza jego mieszkańców. Szczególnie w okresie zimowym taka forma działalności, ukierunkowana na pomoc osobom bezdomnym, czy samotnie mieszkającym, jest niezwykle istotna. Potwierdziła to interwencja dzielnicowych z Komisariatu Policji w Wiśle – aspiranta sztabowego Bartłomieja Duraja i młodszego aspiranta Łukasza Krężeloka. Mundurowi, podczas obchodu rejonu służbowego, sprawdzili jeden z pustostanów na terenie podległej gminy. Policjant, po wejściu do skrajnie wyziębionego pomieszczenia, zastał tam samotnie mieszkającego starszego mężczyznę. 60-latek był niebezpiecznie wychłodzony i zaniedbany.

Dzielnicowi natychmiast też wezwali na miejsce karetkę pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala. Od razu poinformowali też miejski ośrodek pomocy społecznej o ciężkiej sytuacji mężczyzny i konieczności zapewnienia mu szerszej opieki.

Na szczęście pomoc w tym przypadku przyszła w porę, dlatego nie bądźmy obojętni wobec osób potrzebujących pomocy, samotnie mieszkających, czy narażonych na wychłodzenie.

uratowali życie

Policja często odwiedza pustostany. fot. Policja Cieszyn

Dzielnicowi współpracują z instytucjami, które zajmują się problematyką osób bezdomnych i od lat podejmują działania na rzecz osób bezdomnych. Dzięki temu doskonale orientują się, w jakich miejscach takie osoby starają się przetrwać okres zimowy. Informacje o nich przekazują także mieszkańcy. W zainteresowaniu mundurowych są pustostany, ogródki działkowe, altanki, klatki schodowe, strychy, okolice mostów i kanałów ciepłowniczych oraz tereny zielone. Jak co roku, policjanci monitorują sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Odnajdując takie osoby, zawsze proponują pomoc w dotarciu do ośrodków zapewniających bezpieczne schronienie, bezpłatny nocleg i ciepły posiłek. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować czyjeś życie!

Policja przypomina

O trudnej sytuacji sąsiada lub znajomego można również powiadomić Ośrodki Pomocy Społecznej. Jeden telefon może uratować czyjeś życie. W przypadku interwencji niewymagającej natychmiastowej reakcji policjantów, zgłoszenie możemy nanieść na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Gdzie znajdziemy pomoc dla osób bezdomnych w Cieszynie?

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj