Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uroczysty Capstrzyk w Kuźni Raciborskiej 6 Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic [FOTO]

Facebook Twitter

Capstrzyk w Kuźni Raciborskiej w przede dniu święta 6 Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic. Wspomniano saperów, którzy zginęli w 2019 roku w miejscowym lesie.

Capstrzyk w Kuźni Raciborskiej

 Capstrzyk w Kuźni Raciborskiej. Ku pamięci poległych

Capstrzyk 6 Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic odbył się wczoraj w Kuźni Raciborskiej. Wydarzenie poprzedza święto 6 Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic. Uroczystości w Kuźni Raciborskiej rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Marii Magdaleny. Później żołnierze batalionu wraz z zaproszonymi gośćmi przeszli na Plac Zwycięstwa.

W wydarzeniu udział wzięli także najbliżsi saperów, którzy zginęli w 2019 roku w kuźniańskim lesie. Wówczas sześciu saperów usuwało pięć pocisków artyleryjskich. W czasie ich akcji doszło do wybuchu. Dwóch żołnierzy zginęło na miejscu, trzeci zmarł kilka dni później w szpitalu.

W czasie wydarzenia odczytano więc Apel Poległych i oddano salwę honorową. Zaproszeni goście, rodziny poległych Saperów oraz władze gminy złożyły kwiaty pod tablicą na pomniku upamiętniającą poległych Saperów. Odegrano „Śpij kolego” oraz Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj