Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Urodziny Adolfa Hitlera w lesie pod Wodzisławiem Śląskim [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

W wydziale śledczym Prokuratury Okręgowej w Gliwicach wszczęte jest już śledztwo w sprawie urodzin Adolfa Hitlera, jakie świętowano w Wodzisławiu Śląskim. Materiał o neonazistach przygotowali dziennikarze śledczy TVN24, wynika z niego, że w maju zeszłego roku neonaziści spotkali się w lesie niedaleko baszty.

Kadr z reportażu TVN24 "Polscy neonaziści"

Dziennikarze przeniknęli do grupy. Ukrytą kamerą zarejestrowali bulwersujące urodziny Adolfa Hitlera, jakie w maju ubiegłego roku zorganizowali w lesie w okolicach Wodzisławia Ślaskiego. Jedno ze stowarzyszeń, które organizowało imprezę to wodzisławskie „Duma i nowoczesność”. Zaproszenie było podpisane przez grupę Polscy Narodowi Socjaliści z Wodzisławia Śląskiego.

Na drzewach wisiały flagi ze swastykami. Z głośników brzmiała muzyka wojskowa, był tor ze swastyką. Niektórzy przebrali się w mundury Wehrmachtu wznosili okrzyk „Sieg Hail!” i toasty: „Za Hitlera i naszą ojczyznę, ukochaną Polskę”.

Jak usłyszeliśmy w prokuraturze w Wodzisławiu, sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa z Gliwic. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro oświadczy: „Kto czci Hitlera, zasługuje na bezwzględne traktowanie”.

Tymczasem lokalni politycy, społecznicy i samorządowcy z Wodzisławia apelują do wodzisławskiego starosty o pilną kontrolę stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność”. W liście otwartym zaadresowanym do Ireneusza Serwotki, jego autorzy apelują o kontrolę stowarzyszenia, które świętowało urodziny Hitlera a nawet o rozpoczęcie działań zmierzających do rozwiązania „Dumy i Nowoczesności”. To starosta jest organem nadzorującym działalność wszystkich stowarzyszeń i organizacji na terenie powiatu, przeczytaj szczegóły: List-otwarty-do-starosty-wodzisławskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022