Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Urodziny Moniuszki w Żorach

Facebook Twitter

Jeszcze można zajrzeć na 200 urodziny Stanisława Moniuszki. Dziś (6.05.) z tej okazji koncert organizują Żory. O godzinie 17:00 w Domu Kultury wystąpią soliści Opery Śląskiej oraz Teatru Wielkiego w Łodzi: Anna Wiśniewska-Schoppa - sopran, Kamil Zdebel – baryton i Oskar Bąkiewicz – fortepian, którzy zaprezentują pieśni i arie Stanisława Moniuszki.

Na scenie zaprezentują się także: pianistka Jadwiga Barańska oraz chóry dziecięcy i żeński ZPSM w Żorach pod dyrekcją Ewy Adamczyk – Ścibik. Wstęp jest wolny. Wcześniej kwadrans przed godz: 16:00, pod pomnikiem słynnego kompozytowa w Żorach, mieszczącym się przy ulicy Stanisława Moniuszki odbędzie się krótka uroczystość. Zabrzmią pieśni w wykonaniu uczniów żorskiej szkoły muzycznej.

Stanisław Moniuszko był wybitnym kompozytorem, dyrygentem i pedagogiem, autorem 268 pieśni, a także wielu oper, operetek, baletów i muzyki kościelnej. W tym roku, dokładnie 5 maja, obchodzimy 200. rocznicę jego urodzin. Z tej okazji Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach, we współpracy z Urzędem Miasta i Miejskim Ośrodkiem Kultury przygotował wyjątkowe, muzyczne atrakcje.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj