Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Urząd Marszałkowski zapowiada Okrągły Stół ws. Centralnego Portu Komunikacyjnego na Śląsku

Facebook Twitter

 Plan budowy torów przez nasz region stwarza wiele obaw, mówiliśmy w Radiu 90 o protestach mieszkańców żorskich Baranowic czy Czerwionki- Leszczyn a także o apelu Związku Śląskich Gmin i Powiatów, który chce rzetelnych konsultacji w tej sprawie. Te trwają, przypomnijmy, do 10 marca, czyli już tylko do wtorku.

Fot. cpk.pl

Zobacz:

Marszałek województwa zapowiada, że do rozmów przy Okrągłym Stole zaprosi samorządowców, przedstawicieli mieszkańców oraz rządu, to ma być między innymi pełnomocnik rządu ds. budowy CPK Marcin Horała i minister Funduszy i Rozwoju Regionalnego Elżbieta Jarosińska-Jedynak. Termin rozmów nie jest jeszcze znany.

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to inwestycja ważna dla dalszego dynamicznego rozwoju kraju oraz naszego województwa. Przyniesie korzyści mieszkańcom i przedsiębiorcom. Służyć będzie również turystom. Warto jednak, aby przygotowując się do tego logistycznego wyzwania podjąć dialog z samorządowcami na szczeblu regionalnym, lokalnym oraz z samorządem gospodarczym i przedstawicielami mieszkańców. W szerokiej dyskusji, wymieniając się poglądami można wypracować rozwiązania akceptowalne przez wszystkie strony. Swój udział potwierdził już sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Rozwoju Regionalnego Grzegorz Puda. Będziemy zabiegać o obecność pełnomocnika rządu ds. budowy CPK i przedstawicieli spółki realizującej tę inwestycję.

– zapowiedział marszałek Jakub Chełstowski. Szczegółowe informacje dotyczące terminu, godziny oraz formuły spotkania zostaną zaprezentowane w najbliższym czasie.

W poniedziałek (9.03.) swoje stanowisko ogłosi też Subregion Zachodni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022