Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie Elektrowni w Rybniku

Facebook Twitter

Energia elektryczna wytwarzana przez elektrownię w Rybniku ma być sprzedana na giełdzie - to jeden z warunków, jaki postawił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydając wczoraj (05.10.) zgodę na przejęcie przez Polską Grupę Energetyczną elektrowni i elektrociepłowni należących do francuskiego koncernu EDF. Dotychczas cały prąd produkowany przez EDF, sprzedawany był odbiorcom hurtowym, po przejęciu przez Polską Grupę Energetyczną ma zostać skierowany na giełdę.

Wszystko po to, by jak mówi Marek Niechciał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów żaden z przedsiębiorców zainteresowanych kupnem tej energii nie był dyskryminowany.
PGE ma sprzedawać energię na giełdzie przez kilka lat. Od przyszłego roku aż do 2021.

Powoli repolonizacja energetyki staje się faktem, jeżeli do niej dojdzie, będziemy świadkami jednej z największych transakcji ostatnich lat w Europie. Szacuje się ją na 4,5 mld złotych. Do Skarbu Państwa wróci osiem elektrociepłowni znajdujących się w Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Toruniu, Wrocławiu, Zielonej Górze, Czechnicy i Zawidawiu, sieć dystrybucji ciepła w Toruniu oraz Elektrownia Rybnik.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj