Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Urząd Skarbowy w Cieszynie zamknięty do połowy czerwca

Facebook Twitter

Co najmniej do połowy czerwca zamknięty będzie Urząd Skarbowy w Cieszynie. Taką informację potwierdza Radiu 90 rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach. Wszystko przez wykrycie u dziesięciu pracowników koronawirusa.

Urząd Skarbowy w Cieszynie (fot. Google)

Część z tych osób zajmowała jedno biuro, część wspólnie dojeżdżała do pracy

– mówi Michał Kasprzak, rzecznik Izby. Budynek skarbówki został już zdezynfekowany, ale problemem jest stan zdrowia pracowników. Nie mogą wrócić do pracy, zanim nie zostaną przebadani, bądź skierowani na kwarantannę, a o tym kto będzie – zadecyduje sanepid.

Tam gdzie wychodzi to w wywiadach epidemicznych, to sanepid wysyła te osoby na kwarantannę. My mając już takie sygnały, że ktoś może być wysłany, kierujemy te osoby na pracę zdalną.  Osoba co do której jest sygnał, że może być skierowana na kwarantannę, jest wysyłana na pracę zdalną, żeby nie zarażać pozostałych pracowników.

Jak się udało nam dowiedzieć, problem może dotyczyć nawet 90 osób, bo tylu urzędników w miniony piątek przebywało w budynku skarbówki w Cieszynie. – Jeśli musimy złożyć coś w urzędzie Skarbowym w Cieszynie, najlepiej zrobić to elektronicznie – dodaje Kasprzak.

Szczególnie mowa tutaj o zeznaniach podatkowych. Jeśli chcemy złożyć papiery w urzędzie, to będzie do tego wyznaczona specjalna urna. Do niej możemy złożyć wnioski, zeznania i innego rodzaju dokumenty. Jeśli ktoś ma pilne potrzeby np. zaświadczenia, to może skorzystać z tego, że w Urzędzie Skarbowym w Czechowicach-Dziedzicach funkcjonuje centrum obsługi. Ten urząd ma uprawnienia do tego, żeby wydawać zaświadczenia dla  podatników z całego kraju.

Przypomnijmy, że inne urzędy skarbowe na Śląsku czynne są w środy i piątki od godz. 9.00 do 13.00.

Czytaj także:

Uwaga na fałszywe SMS-y o długu skarbowym

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lutego 2023