Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Urząd wojewódzki w Katowicach apeluje w sprawie respiratorów

Facebook Twitter

 To apel do producentów sprzętu medycznego, wojewoda prosi producentów respiratorów oraz kardiomonitorów działających na terenie województwa o przekazanie informacji o rodzaju i liczbie posiadanego sprzętu medycznego.

Fot. TheShiv76 \ pixabay.com

Ma to oczywiście związek z zagrożeniem epidemicznym w Polsce. Jednocześnie urzędnicy przypominają, że do odwołania obowiązuje zakaz wywozu lub zbywania respiratorów oraz kardiomonitorów poza terytorium Polski. Przypomnijmy, że to sprzęt potrzebny do leczenia najcięższych przypadków koronawirusa.

Cały apel wojewody śląskiego:

Z uwagi na wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, prosimy wszystkich producentów respiratorów oraz kardiomonitorów działających na terenie województwa śląskiego o niezwłoczne przekazanie do Wojewody Śląskiego informacji o rodzaju i liczbie posiadanego sprzętu medycznego.

Informacje te prosimy przekazać do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego ŚUW – wzk@katowice.uw.gov.pl.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z §3 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego od dnia 14 marca 2020 r. do odwołania obowiązuje zakaz wywozu lub zbywania respiratorów oraz kardiomonitorów poza terytorium Polski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj