Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Urzędnicy przegrywają walkę z ekologami. Zmiana przebiegu Drogi Głównej Południowej

Facebook Twitter

Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska wymusiła zmianę przebiegu Drogi Głównej Południowej w Wodzisławiu Śląskim, Godowie i Mszanie. Sąd Administracyjny uchylił decyzję środowiskową dla pierwotnego przebiegu drogi.

Wszystko przez siedliska płazów, gadów i nietoperzy na tym terenie – mówi Anna Szweda Piguła z wodzisławskiego magistratu:

Problem polega jednak na tym, że droga planowana jest przez lata i ludzie przyzwyczają się do myśli o przesiedleniu. Tymczasem nagła zmiana planu powoduje zrozumiałe emocje. Mirosław Szymanek, wójt Mszany, w najbliższy piątek (11.12.) zamierza spotkać  się w tej sprawie z mieszkańcami:

Niestety przez działalność ekologów zwierzęta są ważniejsze od ludzi – dodaje wójt Szymanek:

Dodajmy, że nowy ślad Drogi Głównej Południowej dla gminy Mszany to storpedowanie Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który został uchwalony w ubiegłym roku. Największe problemy ma jednak Godów. Władze gminy już teraz mówią zdecydowane NIE dla nowego śladu drogi. Zgodnie z planami miałaby ona przebiegać w niewielkiej odległości od zabudowań. Więcej na ten temat w piątkowej porannej rozmowie w Radio 90. Gościem będzie Tomasz Kasperuk zastępca wójta Godowa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022